Invite Discount (6.x-1.2) - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Save
he: שמירה

en: Configuration saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
he: מומלץ להעדיף תבניות הכוללות טקסט גולמי (raw) בכדי להמנע מבעיות הקשורות ב-HTML!

en: Discount type
he: סוג הנחה

en: Coupon code
he: קוד הקופון

en: Discount value
he: סכום ההנחה

en: Enter values without symbols, for 15%, enter "15" and choose Percentage as the discount type.
he: הכנס ערכים ללא תווים נוספים, ל 15% הכנס 15 ובחר "אחוזים" בשדה סוג ההנחה

en: Minimum order limit
he: סכום מינימלי של ההזמנה

en: A minimum order total that applies to the coupon, or 0 for no minimum order limit.
he: סכום מינימלי של ההזמנה שבה יוכלו להשתמש בקופון, הכנס 0 אם אינך מעוניין בסכום כזה.

en: Coupon name
he: שם הקופון

en: Coupon value
he: ערך הקופון
