Übercart gateway module for iTransact (6.x-2.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Enabled
de: Aktiviert

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: API key
de: API-Key

en: Authentication
de: Authentifizierung

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: ACCEPTED
de: AKZEPTIERT

en: REJECTED
de: ABGELEHNT

en: CVV match: @cvv
de: Prüfsummen-Abgleich: @cvv

en: API username
de: API Benutzername

en: AVS response: @avs
de: AVS Antwort: @avs

en: Debug response: !data
de: Debug Antwort: !data
