Ubercart MIGS Gateway (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: English
it: Inglese

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: A payment has been accepted.
it: Un pagamento è stato accettato.

en: Payment method title
it: TItolo metodo di pagamento

en: Order review submit button text
it: Il testo sul pulsante di invio revisione ordine

en: Submit Order
it: Invia ordine

en: Receiving new order notification for order !order_id.
it: Ricezione notifica di nuovo ordine per l'ordine !order_id.

en: Order complete
it: Ordine completato

en: Credit card
it: Carta di credito

en: Credit card on a secure server:
it: Carta di credito su server sicuro:

en: Credit card/eCheck
it: Carta di credito/eCheck

en: Language preference
it: Preferenze lingua

en: Show credit card icons beside the payment method title.
it: Visualizza icone della carta di credito accanto al titolo del metodo di pagamento.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
it: Fornisci un testo specifico per il pulsante di invio nella pagina di riepilogo ordine.
