Ubercart MIGS Gateway (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: English
ja: 英語

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: A payment has been accepted.
ja: お支払いは承認されました。

en: Payment method title
ja: 支払い方法のタイトル

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Submit Order
ja: ご注文の確定

en: Receiving new order notification for order !order_id.
ja: 注文!order_idの新しい注文通知を受け付けました。

en: Order complete
ja: 注文完了

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: Credit card on a secure server:
ja: セキュアサーバーでのクレジットカード払い

en: Credit card/eCheck
ja: クレジットカード/eチェック

en: Language preference
ja: 言語設定

en: Show credit card icons beside the payment method title.
ja: 支払い方法の側にクレジットカードアイコンを表示します。

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
ja: 注文確認ページの送信ボタンに2Checkout指定テキストを提供します。
