Ubercart MIGS Gateway (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: English
nl: Engels

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: A payment has been accepted.
nl: Een betaling is geaccepteerd.

en: Payment method title
nl: Titel Betalingswijze

en: Order review submit button text
nl: Knoptekst voor 'Bestelling controleren'

en: Submit Order
nl: Verzend Bestelling

en: Receiving new order notification for order !order_id.
nl: Ontvangst van nieuwe bevestiging voor bestelling !order_id.

en: Order complete
nl: Bestelling voltooid

en: Credit card
nl: Creditcard

en: Credit card on a secure server:
nl: Creditcard via een beveiligde server:

en: Credit card/eCheck
nl: Creditcard/eCheque

en: Language preference
nl: Taalvoorkeur

en: Show credit card icons beside the payment method title.
nl: Toon creditcardpictogrammen naast de betalingsmethodetitel.

en: Provide 2Checkout specific text for the submit button on the order review page.
nl: Verstrek 2Checkout een specifieke tekst voor de bevestigingsknop op de pagina 'bestelling bekijken'.
