Ubercart MIGS Gateway (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: English
de: Englisch

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: A payment has been accepted.
de: Eine Zahlung wurde akzeptiert.

en: Payment method title
de: Bezeichnung der Bezahlmethode

en: Order review submit button text
de: Text für Bestellungs-Vorschau-Button

en: Submit Order
de: Bestellung abschicken

en: Receiving new order notification for order !order_id.
de: Erhalte neue Meldung zur Bestellung !order_id.

en: Order complete
de: Bestellung abgeschlossen

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Credit card on a secure server:
de: Kreditkarte auf einem sicheren Server:

en: Credit card/eCheck
de: Kreditkarte / E-Scheck

en: Language preference
de: Standardsprache

en: Show credit card icons beside the payment method title.
de: Kreditkarten-Icons neben der Bezahlmethode anzeigen.
