Ubercart MIGS Gateway (6.x-1.2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: English
pt: Inglês

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: A payment has been accepted.
pt: Um pagamento foi aceito.

en: Payment method title
pt: Título do método de pagamento

en: Order review submit button text
pt: Texto do botão para validação do pedido.

en: Submit Order
pt: Enviar pedido

en: Receiving new order notification for order !order_id.
pt: Recebendo nova notificação para o pedido !order_id.

en: Order complete
pt: Pedido completo

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Credit card on a secure server:
pt: Cartão de crédito em um servidor seguro:

en: Credit card/eCheck
pt: Cartão de crédito / Cheque eletrônico

en: Language preference
pt: Preferência de idioma

en: Show credit card icons beside the payment method title.
pt: Exibe ícones dos cartões de crédito ao lado da forma de pagamento.
