Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.1-beta2) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Shipping quote via @method
da: Fragt tilbud via @method

en: Base rate
da: Basisrate

en: Default product rate
da: Standard vare-rate

en: Shipping method title
da: Fragtmetode titel

en: Line item label
da: Linjepost etiket

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
da: Navnet der vises til kunden, når de vælger en forsendelsesmetode ved kassen.

en: The base rate must be a numeric amount.
da: Basisraten skal være en numerisk værdi.

en: The product rate must be a numeric amount.
da: Vareraten skal være en numerisk værdi.

en: Do you want to delete this shipping method?
da: Vil du slette denne fragtmetode?

en: Shipping rate
da: Fragtrate

en: conditions
da: betingelse

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
da: Dette vil fjerne fragtmetoden, Betinget Aktion prædikatet, og
    de produkt-specifikke tilsidesætter (hvis brugbare). Denne handling kan ikke fortrydes.
