Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.1-beta2) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Handelingen

en: edit
nl: bewerken

en: Shipping quote via @method
nl: Verzendkostenberekening via @method

en: Base rate
nl: Basis kost

en: Default product rate
nl: Standaard productprijs

en: Shipping method title
nl: Wijze van verzenden

en: Line item label
nl: Kop voor regel

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
nl: De naam die aan de klant getoond wordt als deze wijze van verzending bij het afrekenen wordt gekozen.

en: The base rate must be a numeric amount.
nl: De basiskost moet een numeriek gegeven zijn.

en: The product rate must be a numeric amount.
nl: De prijs per product moet een getal zijn.

en: Do you want to delete this shipping method?
nl: Wilt u deze verzendingswijze verwijderen?

en: Shipping rate
nl: Verzendingskost

en: conditions
nl: voorwaarden

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
nl: Dit verwijdert de verzendmethode, de conditionele actietoekenning en de
          product-specifieke overschrijvingen (indien van toepassing). Deze actie
          kan niet ongedaan worden gemaakt.
