Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.1-beta2) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Вилучити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Дії

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Заголовок

en: Shipping quote via @method
uk: Отримати вартість доставки за допомогою способа @method

en: Base rate
uk: Базовий тариф

en: Default product rate
uk: Базовий тариф товару

en: Shipping method title
uk: Назва способу доставки

en: Line item label
uk: Ярлик способу

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
uk: Назва що відображається для клієнтів коли вони обирають спосіб доставки при розрахунку.

en: The base rate must be a numeric amount.
uk: Базовий тариф має бути числом.

en: The product rate must be a numeric amount.
uk: Тариф товару має бути числом.

en: Do you want to delete this shipping method?
uk: Ви бажаєте видалити цей спосіб доставки?

en: conditions
uk: умови
