Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.2) - en to cs translation catalogue (19 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Shipping quote via @method
cs: Poplatek za přepravu přes @method

en: Base rate
cs: Základní sazba

en: Default product rate
cs: Výchozí sazba produktu

en: Shipping method title
cs: Název způsobu přepravy

en: Line item label
cs: Název řádkové položky

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
cs: Jméno, které se zobrazí zákazníkům, když vybírají způsob přepravy v pokladně.

en: The base rate must be a numeric amount.
cs: Základní sazba musí být číselná hodnota.

en: The product rate must be a numeric amount.
cs: Sazba za produkt musí být číselná hodnota.

en: Do you want to delete this shipping method?
cs: Chcete smazat tento způsob přepravy?

en: Shipping rate
cs: Sazba za přepravu

en: Ubercart - fulfillment
cs: Ubercart - dokončení

en: conditions
cs: podmínky

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
cs: Bude odstraněna metoda doručení, predikát "podmíněných akcí"
    a nastavení příslušející produktu (pokud existují). Tato akce je nevratná.
