Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.2) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Shipping quote via @method
ja: @method 経由での配送料金

en: Base rate
ja: 基本配送料

en: Default product rate
ja: 1商品ごとに追加される配送料 初期設定

en: Shipping method title
ja: 配送区分の名前

en: Line item label
ja: 商品項目ラベル

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
ja: お客様が購入手続きの際に配送区分を選ぶための名前

en: The base rate must be a numeric amount.
ja: 基本配送料は数値による金額でなければいけません。

en: The product rate must be a numeric amount.
ja: 商品配送料は数値による金額でなければいけません。

en: Do you want to delete this shipping method?
ja: この配送方法を本当に削除して良いですか?

en: Shipping rate
ja: 配送料金

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: conditions
ja: 条件設定

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
ja: これは配送方法、条件付アクション述部と商品固有の上書き(該当する場合)を削除します。この処理は取り消しできません。
