Ubercart Percent Rate with Minimum Rate (6.x-1.2) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Shipping quote via @method
sv: Fraktoffert med @method

en: Base rate
sv: Grundporto

en: Default product rate
sv: Förvalt porto för vara

en: Shipping method title
sv: Titel på fraktmetod

en: Line item label
sv: Etikett på varuartikel

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
sv: Namnet som visas för kunden när de väljer en fraktmetod i kassan.

en: The base rate must be a numeric amount.
sv: Grundportot måste vara ett numeriskt belopp.

en: The product rate must be a numeric amount.
sv: Porto för vara måste vara ett numeriskt belopp.

en: Do you want to delete this shipping method?
sv: Vill du radera denna fraktmetod?

en: Shipping rate
sv: Porto för frakt

en: Ubercart - fulfillment
sv: Ubercart - genomförande

en: conditions
sv: villkor

en: This will remove the shipping method, Conditional Action predicate, and the
          product-specific overrides (if applicable). This action can not be undone.
sv: Detta kommer att ta bort fraktmetoden, villkorlig grundåtgärd, och de varuspecifika åsidosättningarna (om tillämpligt). Denna åtgärd kan inte ångras.
