Ubercart Multiple Flat Rates (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Title
de: Titel

en: delete
de: löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Operationen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Base price
de: Grund Preis

en: Shipping quote via @method
de: Versandkosten über @method

en: Shipping method title
de: Bezeichnung der Versandart

en: Line item label
de: Bezeichnung der Zeile

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
de: Der Name der den Kunden angezeigt wird wenn Sie eine Versandart beim Abschluss der Bestellung wählen.

en: The starting price for shipping costs.
de: Der Anfangs Preis für Versandkosten

en: The base rate must be a numeric amount.
de: Die standard Rate muss ein numrischer Wert sein.

en: Ubercart - fulfillment
de: Ubercart - Versand

en: conditions
de: Bedingungen
