Ubercart Multiple Flat Rates (6.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Handelingen

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Base price
nl: Basis prijs

en: Shipping quote via @method
nl: Verzendkostenberekening via @method

en: Shipping method title
nl: Wijze van verzenden

en: Line item label
nl: Kop voor regel

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
nl: De naam die aan de klant getoond wordt als deze wijze van verzending bij het afrekenen wordt gekozen.

en: The starting price for shipping costs.
nl: De basiskost bij verzendingskosten.

en: The base rate must be a numeric amount.
nl: De basiskost moet een numeriek gegeven zijn.

en: conditions
nl: voorwaarden
