Ubercart Multiple Flat Rates (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Base price
it: Prezzo di base

en: Shipping quote via @method
it: Costi di spedizione con @method

en: Shipping method title
it: Titolo metodo di spedizione

en: Line item label
it: Etichetta riga articolo

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
it: Il nome mostrato ai clienti quando scelgono un metodo di spedizione nel processo di acquisto.

en: The starting price for shipping costs.
it: Il prezzo di partenza dei costi di spedizione.

en: The base rate must be a numeric amount.
it: La tariffa base deve essere un importo numerico.

en: Ubercart - fulfillment
it: Ubercart - esecuzione

en: conditions
it: condizioni
