Ubercart Multiple Flat Rates (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Base price
ja: 基本配送料

en: Shipping quote via @method
ja: @method 経由での配送料金

en: Shipping method title
ja: 配送区分の名前

en: Line item label
ja: 商品項目ラベル

en: The name shown to the customer when they choose a shipping method at checkout.
ja: お客様が購入手続きの際に配送区分を選ぶための名前

en: The starting price for shipping costs.
ja: 配送料の初期価格

en: The base rate must be a numeric amount.
ja: 基本配送料は数値による金額でなければいけません。

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: conditions
ja: 条件設定
