UC Multiprice (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Cost
hu: Költség

en: Country
hu: Ország

en: Save
hu: Mentés

en: List price
hu: Listaár

en: Ubercart - extra
hu: Übercart - extra

en: Sell price
hu: Eladási ár

en: Suggested retail price.
hu: Ajánlott kiskereskedelmi ár.

en: The amount the store pays to sell the product.
hu: A bolt által a termék eladásáért fizetett összeg.

en: The amount the customer pays for the product.
hu: A megrendelő által a termékért fizetendő összeg.
