UC Multiprice (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cost
pt: Custo

en: Country
pt: País

en: Save
pt: Salvar

en: List price
pt: Preço de tabela

en: Sell price
pt: Preço de venda

en: Suggested retail price.
pt: Preço sugerido de varejo.

en: The amount the store pays to sell the product.
pt: O valor que a loja paga para vender o produto.

en: The amount the customer pays for the product.
pt: O valor que o cliente paga pelo produto.
