UC Netcash (6.x-1.2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: English
ja: 英語

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
ja: 支払い中にエラーが発生しました。ご注文が確定したかを確認するには私たちへご連絡下さい。

en: Payment method title
ja: 支払い方法のタイトル

en: Order review submit button text
ja: 注文内容確認ボタンのテキスト

en: Submit Order
ja: ご注文の確定

en: Order created through website.
ja: ウェブサイトからの注文。

en: Receiving new order notification for order !order_id.
ja: 注文!order_idの新しい注文通知を受け付けました。

en: Credit card
ja: クレジットカード

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
ja: お客様はお支払い中に異なったメールアドレスを使用しています: !email

en: Click to complete checkout.
ja: クリックしてチェックアウトを完了する。

en: Select your payment type:
ja: お支払い方法を選んで下さい。

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
ja: テストのため、デモモードを有効にして偽の注文処理を許可します。

en: Language preference
ja: 言語設定

en: Show credit card icons beside the payment method title.
ja: 支払い方法の側にクレジットカードアイコンを表示します。

en: credit card
ja: クレジットカード
