UC Netcash (6.x-1.2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: English
pt: Inglês

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
pt: Ocorreu um erro durante este pagamento. Por favor, entre em contato conosco para garantir o envio do seu pedido.

en: Payment method title
pt: Título do método de pagamento

en: Order review submit button text
pt: Texto do botão para validação do pedido.

en: Submit Order
pt: Enviar pedido

en: Order created through website.
pt: Pedido criado pelo website.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
pt: Recebendo nova notificação para o pedido !order_id.

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
pt: Cliente utilizou um e-mail diferente durante o pagamento: !email

en: Click to complete checkout.
pt: Clique para finalizar a compra.

en: Select your payment type:
pt: Selecione sua forma de pagamento:

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
pt: Habilita modo demo, permitindo processos falsos para testes.

en: Language preference
pt: Preferência de idioma

en: Show credit card icons beside the payment method title.
pt: Exibe ícones dos cartões de crédito ao lado da forma de pagamento.

en: credit card
pt: cartão de crédito
