UC Netcash (6.x-1.3) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: English
uk: Англійська

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
uk: Під час оплати виникла помилка. Будь ласка, зв’яжіться з нами щоб упевнитися, що замовлення було подане.

en: Payment method title
uk: Назва способу оплати

en: Order review submit button text
uk: Текст на кнопці перегляду замовлення

en: Submit Order
uk: Зробити замовлення

en: Order created through website.
uk: Замовлення подане з сайту.

en: Receiving new order notification for order !order_id.
uk: Отримання нових повідомлень для замовлення № !order_id.

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: Customer used a different e-mail address during payment: !email
uk: Під час оплати клієнт використав іншу адресу електронної пошти: !email

en: Click to complete checkout.
uk: Клікніть для завершення оформлення.

en: Select your payment type:
uk: Оберіть тип оплати:

en: Enable demo mode, allowing you to process fake orders for testing purposes.
uk: Увімкнення демонстраційного режиму, що дозволяє виконати тестову обробку замовлень.

en: Language preference
uk: Мовні вподобання

en: Show credit card icons beside the payment method title.
uk: Показувати іконку кредитної карти збоку від назви методу платежу

en: credit card
uk: кредитна картка
