Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Subject
ja: 件名

en: view
ja: ビュー

en: Message
ja: メッセージ

en: User
ja: ユーザー

en: Node
ja: ノード

en: Recipients
ja: 受信者

en: Sender
ja: 送信者

en: Add to cart
ja: カートに入れる

en: Order
ja: オーダー

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: day(s)
ja: 日

en: week(s)
ja: 週

en: month(s)
ja: 月

en: Ubercart - extra
ja: Ubercart - 特別機能

en: year(s)
ja: 年

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
ja: 残額が $0.00 以下の場合。

en: @name replacement patterns
ja: @name置換パターン

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
ja: 決済が入力され、残高が $0.00 以下の場合にのみ発生。

en: Send an e-mail to the customer
ja: 顧客へメール送信

en: The "From" address.
ja: 「送信者」アドレス。

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
ja: お知らせを受け取るメールアドレスを入力してください。複数の場合は改行で区切ります。注文トークンを使用して動的にメールアドレスを指定することができます。

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
ja: 受信者、件名、メッセージ本文フィールドで置換パターンを使用できるようにします。

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
ja: 注文 @order_id に関連する @email へメール送信するのに失敗しました。

en: Scheduler module settings
ja: スケジューラーモジュールの設定

en: Allows site admins to configure scheduler.
ja: サイト管理者にスケジューラーを設定できるようにします。
