Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Subject
da: Emne

en: view
da: vis

en: Message
da: Meddelelse

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Recipients
da: Modtagere

en: Sender
da: Afsender

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: Order
da: Rækkefølge

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Period
da: Periode

en: day(s)
da: dag(e)

en: week(s)
da: uge(r)

en: month(s)
da: måned(er)

en: year(s)
da: år

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
da: Hvis saldoen er mindre end eller lig med $0.00.

en: @name replacement patterns
da: @name erstatningsm

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
da: Sker kun hvis en betaling er opført og saldoen er <=kr.0,00.

en: Send an e-mail to the customer
da: Send en e-mail til kunden

en: The "From" address.
da: "Fra"-adressen.

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
da: Indtast e-mail-adresser der skal modtage meddelelserne; en på hver linje. Du kan ordre-tegn til dynamiske e-mail-adresser.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
da: Du kan gøre brug af udskiftningsmønstret i modtagfeltet, emnet og brødteksten.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
da: Forsøgte at sende e-mail @email vedrørende ordre @order_id mislykkedes.

en: Scheduler module settings
da: Indstillinger for scheduler-modulet

en: scheduler
da: planlægning

en: Allows site admins to configure scheduler.
da: Administratorer kan indstille scheduler.
