Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Subject
hi: विषय

en: view
hi: देखें

en: Message
hi: संदेश

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: Recipients
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Order
hi: क्रम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका
