Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha5) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: view
mr: दाखवा

en: Message
mr: संदेश

en: User
mr: सदस्य

en: Node
mr: शाखा

en: Sender
mr: पाठवणारा
