Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Subject
pt: Assunto

en: view
pt: ver

en: Message
pt: Mensagem

en: User
pt: Usuário

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Sender
pt: Remetente

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: Order
pt: Pedido

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Period
pt: Ponto

en: day(s)
pt: dia(s)

en: week(s)
pt: semana(s)

en: month(s)
pt: mês(es)

en: year(s)
pt: ano(s)

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
pt: Se o balanço for menor ou igual a R$ 0,00.

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
pt: Só acontece quando o pagamento estiver inscrita e o balanço é <= $0.00.

en: Send an e-mail to the customer
pt: Enviar um email para o cliente

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
pt: A tentativa de envio de email para @email, sobre o pedido @order_id, falhou.

en: Scheduler module settings
pt: Configurações do módulo Scheduler

en: scheduler
pt: agendador

en: Allows site admins to configure scheduler.
pt: Permite que administradores do site configurem o agendador.
