Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Submit
sv: Skicka

en: Subject
sv: Ämne

en: view
sv: visa

en: Message
sv: Meddelande

en: User
sv: Användare

en: Node
sv: Nod

en: Recipients
sv: Mottagare

en: Sender
sv: Avsändare

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Order
sv: Ordning

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: day(s)
sv: dag(ar)

en: week(s)
sv: veckor

en: month(s)
sv: månad(er)

en: year(s)
sv: år

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
sv: sOm saldot är mindre eller samma som 0 kr.

en: @name replacement patterns
sv: Ersättningsmönster för @name

en: Only happens when a payment is entered and the balance is <= $0.00.
sv: Inträffar endast då en betalning matas in och saldot är mindre än <= 0.

en: Send an e-mail to the customer
sv: Skicka ett e-postmeddelande till kunden.

en: The "From" address.
sv: Frånadressen

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
sv: Ange e-postadresserna som skall ta emot meddelandena, en på varje rad. Du kan använda ersättningsstecken för beställning för dynamiska e-postadresser.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
sv: Du kan använda dig av ersättningsmönster i fältet för mottagare, ämnet och meddelandetexten.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
sv: Försök att skicka e-post till @email angående beställning @order_id misslyckades.

en: Scheduler module settings
sv: Inställningar för modulen Scheduler

en: scheduler
sv: schemaläggaren

en: Allows site admins to configure scheduler.
sv: Låter webbplatsadministratörer att konfigurera modulen Scheduler.

en: Node has been unpublished
sv: Nod har avpublicerats
