Node Checkout Scheduler (6.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Subject
uk: Тема

en: view
uk: переглянути

en: Message
uk: Повідомлення

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Sender
uk: Відправник

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Order
uk: Послідовність

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Period
uk: Крапка

en: day(s)
uk: день(дні)

en: week(s)
uk: тиждень(тижні)

en: month(s)
uk: місяць(місяців)

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: year(s)
uk: рік(роки)

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
uk: Якщо баланс менше або рівний 0.00 ₴

en: @name replacement patterns
uk: Шаблони заміни @name

en: ca
uk: уд

en: Send an e-mail to the customer
uk: Надіслати повідомлення до клієнта

en: The "From" address.
uk: Адреса "Відправника"

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
uk: Введіть електронні адреси, на які надсилати сповіщення, по одній на рядок. Можна використовувати замінники для динамічних електронних адрес.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
uk: Спроба надіслати повідомлення на адрес електронної пошти @email щодо замовлення № @order_id була невдалою.

en: Scheduler module settings
uk: Налаштування модуля Планувальник

en: scheduler
uk: планувальник

en: Allows site admins to configure scheduler.
uk: Дозволяє адміністратору сайта налагодити Планувальник
