Ubercart Novalnet Gateway (6.x-1.2) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Invoice
hu: Számla

en: here
hu: ide

en: Credit card charged: !amount
hu: A bankkártya terhelve lett: !amount

en: Test Mode
hu: Teszt mód

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
hu: Bankkártyás fizetés elfogadása a tesztelési átjáró használatával.

en: (Last 4)
hu: (Utolsó 4)

en: Issue Number
hu: Kiadványszám

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
hu: A beírt fizetési adatoknak egyezniük kell a kártyához rendelt címmel, ellenkező esetben a fizetést elutasítjuk.

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Start Month
hu: Kezdőhónap

en: Start Year
hu: Kezdőév

en: Expiration Month
hu: Lejárati hónap

en: Expiration Year
hu: Lejárati év

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: Credit card charge failed.
hu: A bankkártya terhelése nem sikerült.

en: Credit card payment processed successfully.
hu: A bankkártyás fizetés sikeresen fel lett dolgozva.

en: Review payment
hu: Fizetés áttekintése

en: Bank code
hu: Bankkód
