Ubercart Novalnet Gateway (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: N/A
it: N/D

en: Invoice
it: Fattura

en: here
it: qui

en: Credit card charged: !amount
it: Addebito carta di credito: !amount

en: Test Mode
it: Modalità test

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
it: Pagamenti con carta di credito effettuati attraverso il Gateway di test.

en: (Last 4)
it: (Ultimi 4)

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
it: Le tue informazioni di addebito devono corrispondere con l'indirizzo di addebito per la carta di credito inserita sotto o non saremo in grado di processare il tuo pagamento.

en: Card type
it: Tipo carta

en: Card owner
it: Proprietario carta

en: Card number
it: Numero carta

en: Expiration Month
it: Mese di scadenza

en: Expiration Year
it: Anno di scadenza

en: Issuing bank
it: Banca emittente

en: Credit card charge failed.
it: Addebito carta di credito non riuscito.

en: Credit card payment processed successfully.
it: Pagamento con carta di credito avvenuto con successo.

en: Review payment
it: Rivedi pagamento

en: Bank code
it: Codice banca
