Ubercart Novalnet Gateway (6.x-1.2) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Invoice
ja: 請求書

en: here
ja: こちら

en: Mastercard
ja: マスターカード

en: American Express
ja: アメリカンエクスプレス

en: Discover
ja: ディスカバー

en: Credit card charged: !amount
ja: クレジットカード請求: !amount

en: Visa
ja: VISA

en: Test Mode
ja: テストモード

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
ja: テストゲートウェイを介してクレジットカード払いを処理します。

en: (Last 4)
ja: （最後の4桁）

en: Issue Number
ja: 発行番号

en: CVV
ja: CVV番号

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
ja: お支払い情報は、下で入力したクレジットカードの請求先住所と一致する必要があります。一致しなければお客様のお支払いを処理することができません。

en: Card type
ja: カードタイプ

en: Card owner
ja: カード所有者

en: Card number
ja: カード番号

en: Start Month
ja: 開始月

en: Start Year
ja: 開始年

en: Expiration Month
ja: 期限切れ月

en: Expiration Year
ja: 期限切れ年

en: Issuing bank
ja: 発行金融機関

en: Credit card charge failed.
ja: クレジットカード請求が失敗しました。

en: Credit card payment processed successfully.
ja: クレジットカード払いは正しく処理されました。

en: Review payment
ja: お支払い内容の確認
