Ubercart Novalnet Gateway (6.x-1.2) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: N/A
de: n. v.

en: Invoice
de: Rechnung

en: here
de: hier

en: Credit card charged: !amount
de: Kreditkarte wurde belastet: !amount

en: Test Mode
de: Testmodus

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
de: Kreditkartenzahlung über das Test-Gateway durchführen.

en: (Last 4)
de: (letzte 4)

en: Issue Number
de: Ausgabenummer

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
de: Ihre Rechnungs-Informationen müssen mit der Rechnungs-Adresse für die unten angegebene Kreditkarte übereinstimmen. Sonst ist es uns nicht möglich, die Belastung zu vollziehen.

en: Card type
de: Kreditkarten-Typ

en: Card owner
de: Kreditkarten-Inhaber

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Start Month
de: Anfangs Monat

en: Start Year
de: Anfangs Jahr

en: Expiration Month
de: Ablaufmonat

en: Expiration Year
de: Ablaufjahr

en: Issuing bank
de: Ausstellendes Kreditinstitut

en: Credit card charge failed.
de: Belastung der Kreditkarte schlug fehl.

en: Credit card payment processed successfully.
de: Kreditkarten Zahlung erfolgreich abgeschlossen.

en: Review payment
de: Zahlung überprüfen

en: Account Number
de: Kontonummer

en: Bank code
de: Bankleitzahl

en: Account No
de: Kontonummer

en: Account holder
de: Kontoinhaber

en: Reference:
de: Referenz:
