Ubercart Novalnet Gateway (6.x-1.2) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Invoice
fr: Facture

en: here
fr: ici

en: Credit card charged: !amount
fr: Carte bancaire débitée : !amount

en: Test Mode
fr: Mode Test

en: Process credit card payments through the Test Gateway.
fr: Traiter les paiements par carte bancaire avec la passerelle de test.

en: (Last 4)
fr: (4 derniers)

en: Issue Number
fr: Numéro de publication

en: CVV
fr: Cryptogramme visuel

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
fr: Vos informations de facturation doivent correspondre aux informations de la carte bancaire ou nous ne pourrons pas valider votre paiement.

en: Card type
fr: Type de carte

en: Card owner
fr: Titulaire de la carte

en: Card number
fr: Numéro de carte

en: Start Month
fr: Mois de début

en: Start Year
fr: L'année de début

en: Expiration Month
fr: Mois d'expiration

en: Expiration Year
fr: Année d'expiration

en: Issuing bank
fr: Banque émettrice

en: Credit card charge failed.
fr: Le débit de la carte bancaire a échoué.

en: Credit card payment processed successfully.
fr: Paiement par carte bancaire traité avec succès.

en: Review payment
fr: Vérifier le paiement

en: Bank code
fr: Code banque
