Ubercart Organic Group Subscribe (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Groups
fr: Groupes

en: Subject
fr: Objet

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Sender
fr: Expéditeur

en: group
fr: groupe

en: SKU
fr: Référence

en: Order
fr: Ordre

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: @name replacement patterns
fr: @name motifs de substitution

en: Send an e-mail to the customer
fr: Envoyer un courriel au client

en: If the order status is completed.
fr: Si le statut de la commande est terminé.

en: renewal
fr: renouvellement

en: The "From" address.
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
fr: Saisir l'adresse de courriel à laquelle les notifications seront envoyées, une par ligne. Il est possible d'utiliser des jetons pour définir l'adresse de courriel dynamiquement.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
fr: Vous pouvez utiliser les motifs de substitution dans les champs  destinataires, objet, et corps du message.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
fr: Échec de l'envoi d'un courriel à @email à propos de la commande @order_id.

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
fr: <strong>Réf. :</strong> !sku<br />

en: Group subscription
fr: Abonnement au groupe
