Ubercart Organic Group Subscribe (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Groups
ja: グループ

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Message
ja: メッセージ

en: Recipients
ja: 受信者

en: Sender
ja: 送信者

en: group
ja: グループ

en: Order
ja: オーダー

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Notification
ja: 通知

en: @name replacement patterns
ja: @name置換パターン

en: Send an e-mail to the customer
ja: 顧客へメール送信

en: If the order status is completed.
ja: 注文ステータスが完了の場合

en: renewal
ja: 更新

en: The "From" address.
ja: 「送信者」アドレス。

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
ja: お知らせを受け取るメールアドレスを入力してください。複数の場合は改行で区切ります。注文トークンを使用して動的にメールアドレスを指定することができます。

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
ja: 受信者、件名、メッセージ本文フィールドで置換パターンを使用できるようにします。

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
ja: 注文 @order_id に関連する @email へメール送信するのに失敗しました。

en: TODO: please describe this table!
ja: TODO: このテーブルに説明を付けて下さい!

en: TODO: please describe this field!
ja: TODO: このフィールドに説明を付けて下さい!
