Ubercart Organic Group Subscribe (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Groups
it: Gruppi

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Message
it: Messaggio

en: Recipients
it: Destinatari

en: Sender
it: Mittente

en: group
it: gruppo

en: SKU
it: Codice

en: Order
it: Ordina

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Notification
it: Notifica

en: @name replacement patterns
it: Schemi di sostituzione @name

en: Send an e-mail to the customer
it: Inviare una email al cliente

en: If the order status is completed.
it: Se lo stato dell'ordine è completo.

en: renewal
it: rinnovo

en: The "From" address.
it: L'indirizzo "Da".

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
it: Inserire gli indirizzi email che devono ricevere le notifiche, one per riga. Si possono usare i token order per gli indirizzi email dinamici.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
it: Si possono usare schemi sostitutivi nel campo destinatari, nell'oggetto e nel testo del messaggio.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
it: Il tentativo di inviare una e-mail a @email concernente l'ordine @order_id è fallito.

en: <strong>SKU:</strong> !sku<br />
it: <strong>Articolo:</strong> !sku<br />
