Ubercart Organic Group Subscribe (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Groups
nl: Groepen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Message
nl: Bericht

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Sender
nl: Afzender

en: group
nl: groep

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Order
nl: Volgorde

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Notification
nl: Melding

en: @name replacement patterns
nl: @name vervangingspatronen

en: Send an e-mail to the customer
nl: Verzend een e-mail naar de klant

en: If the order status is completed.
nl: Als de bestelstatus voltooid is.

en: renewal
nl: vernieuwing

en: The "From" address.
nl: Het afzenderadres.

en: Enter the email addresses to receive the notifications, one on each line. You may use order tokens for dynamic email addresses.
nl: Voer de e-mailadressen in waarheen e-mailbevestigingen verstuurd zullen worden. Eén per regel. U kunt bestelling-tokens gebruiken voor dynamische e-mailaddressen.

en: You can make use of the replacement patterns in the recipients field, the subject, and the message body.
nl: U kunt gebruik maken van de vervangingspatronen in het ontvangersveld, het onderwerp en de berichttekst.

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
nl: Poging om @email te e-mailen over mislukte bestelling @order_id.

en: Organic group(s)
nl: Organische groep(en)

en: Group subscription
nl: Groepsinschrijving

en: user | users
nl[0]: gebuiker
nl[1]: gebruikers
