Paybox payment for Ubercart (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Currency
fr: Devise

en: Back
fr: Précédent

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Enable debug mode
fr: Activer le mode de débogage

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Unknown error
fr: Erreur inconnue

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Swedish
fr: Suédois

en: Payment method title
fr: Nom du mode de paiement

en: Submit Order
fr: Valider la commande

en: Order complete
fr: Commande terminée

en: Language preference
fr: Préférences de langue

en: An error has occured during payment, please contact us.
fr: Une erreur s'est produite pendant le paiement, veuillez nous contacter.

en: Error: @error
fr: Erreur : @error

en: Connexion to autorise center failed.
fr: La connexion au centre d'autorisation a échoué.

en: Paybox error.
fr: Erreur Paybox.

en: Owner number or cryptogram invalid.
fr: Informations bancaires erronées.

en: Access refused or rank/site/is incorrect.
fr: Accès refusé ou rang/site/identifiant incorrect.

en: Error on expiry date
fr: Erreur sur la date d'expiration

en: Error creating subscription.
fr: Erreur lors de la création de l'abonnement.

en: Unknow currency.
fr: Devise inconnue.

en: Wrong order total.
fr: Total de commande erroné.

en: User exist.
fr: L'utilisateur existe.

en: Unauthorize card.
fr: Carte non autorisée.

en: Card non-compliant.
fr: Carte non conforme.

en: Timeout on checkout page (> 15 mn).
fr: Durée limite d'affichage de la page de commande (> 15 mn).

en: Reserved.
fr: Réservé.

en: Paybox identifier
fr: Identifiant Paybox

en: Payment method description
fr: Description du mode de paiement

en: Holland
fr: Hollande

en: CGI error: order @orderid, path: @path
fr: Erreur CGI : commande @orderid, chemin : @path
