UC Payflow Pro (6.x-1.1-beta2) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Username
ja: ユーザー名

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Schedule
ja: スケジュール

en: User
ja: ユーザー

en: Mode
ja: モード

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Terms
ja: ターム

en: Send
ja: 送信

en: Payment
ja: 決済

en: Order
ja: オーダー

en: Profile name
ja: プロフィール名

en: Expiration
ja: 有効期限

en: City
ja: 市区町村

en: Approved
ja: 承認済み

en: Schedules
ja: 予定

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: cancel
ja: キャンセル

en: Contact phone number
ja: お問い合わせ電話番号

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Profiles
ja: プロフィール

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Authorization
ja: 承認

en: Order complete
ja: 注文完了

en: You do not have any items in your shopping cart.
ja: あなたのショッピングカートには何も入っていません。

en: Review order
ja: 注文を確認

en: Review payment
ja: お支払い内容の確認

en: Submit order
ja: 注文を送信

en: PayPal payment cancelled
ja: PayPalでのお支払いをキャンセル

en: PayPal Express Checkout
ja: PayPalクイック購入

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
ja: PayPal - ショップに決済情報を残さず決済ができる、便利で安全なクレジット決済です

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
ja: PayPal高速チェックアウトにより注文を完了します。

en: Express Checkout
ja: クイック購入

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
ja: PayPalで確認した配送先住所を使用する高速チェックアウトユーザーに必要です。

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
ja: お支払い確認ページの配送業者の選択フォームを有効にします。

en: Enable the company name box on the Review payment page.
ja: お支払い確認ページの会社名ボックスを有効にします。

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
ja: お支払い確認ページの連絡先電話番号ボックスを有効にします。

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
ja: お支払い確認ページのコメントテキストボックスを有効にします。

en: Payment action
ja: お支払いのアクション

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
ja: あなたのPayPalでのお支払いにエラーが発生しました。ショッピングカートを再確認し、再度お試し下さい。

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
ja: お客様のご注文はほぼ完了です! 以下の詳細に記入し、購入を完了するため'チェックアウトを続行'をクリックして下さい。

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
ja: お客様のご注文は、下の'注文確定'ボタンがクリックされるまでは完了しません。お客様のPayPalアカウントは1回ご注文することで上に表示された金額を請求されます。1回のお支払いが完了すると確認メッセージが表示されます。

en: Checkout with PayPal.
ja: PayPalで購入手続きを行う。

en: Calculate shipping
ja: 配送料の計算

en: Leave blank if shipping to a residence.
ja: ご自宅への配送の場合、空白にして下さい。

en: Order comments
ja: 注文コメント

en: Special instructions or notes regarding your order.
ja: 特別な情報もしくはあなたのご注文に関するメモです。

en: Continue checkout
ja: 購入手続きを続ける

en: Error calculating shipping
ja: 配送の計算でエラー

en: Ship to
ja: 配送先

en: Bill to
ja: 請求先
