UC Payflow Pro (6.x-1.2) - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Username
sv: Användarnamn

en: Description
sv: Beskrivning

en: Overview
sv: Översikt

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: User
sv: Användare

en: Mode
sv: Läge

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Terms
sv: Termer

en: Send
sv: Skicka

en: Payment
sv: Betalning

en: Order
sv: Ordning

en: Profile name
sv: Namn på profil

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: City
sv: Stad

en: Approved
sv: Godkänd

en: Schedules
sv: Schemaläggningar

en: Product
sv: Vara

en: Recurring Payments
sv: Återkommande betalning

en: Products
sv: Varor

en: cancel
sv: avbryt

en: Contact phone number
sv: Kontaktpersonens mobilnummer

en: Ubercart - payment
sv: Ubercart - betalning

en: Profiles
sv: Profiler

en: Zip
sv: Postnummer

en: Authorization
sv: Tillåtelse

en: Order complete
sv: Beställningen slutförd

en: Profile ID
sv: Profil-ID

en: You do not have any items in your shopping cart.
sv: Det finns inga artiklar i din varukorg.

en: Review order
sv: Granska beställning

en: Review payment
sv: Granska betalning

en: Submit order
sv: Skicka beställning

en: PayPal payment cancelled
sv: Betalning hos PayPal avbruten

en: PayPal Express Checkout
sv: Expresskassa för PayPal

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
sv: PayPal - betala utan att dela med dig av din finansiella information.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
sv: Slutför beställningar genom expresskassa för PayPal.

en: Express Checkout
sv: Expresskassa

en: These settings are specifically for the alternate checkout system offered by Express Checkout.<br>To enable this on your site, you must enable the corresponding cart pane in the <em>Cart settings</em> menu.
sv: Dessa inställningar är specifika för den alternativa kassan som erbjuds av Snabbkassa.<br />För att aktivera detta på din sida måste du aktivera motsvarande varukorgsruta i menyn <em>Inställningar för varukorg</em>.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
sv: Kräv användare som använder snabbkassa att använda en av PayPal godkänd leveransadress.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
sv: Aktivera leveransformuläret på sidan för beställningsgranskning.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
sv: Aktivera rutan för företagsnamn på sidan för betalningsgranskning.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
sv: Aktivera rutan för kontaktens telefonnummer på sidan för betalningsgranskanskning.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
sv: Aktivera rutan för kommentarens textfält på sidan för betalningsgranskning.

en: Payment action
sv: Betalningsåtgärd

en: Your PayPal.com payment was cancelled. Please feel free to continue shopping or contact us for assistance.
sv: Din betalning genom PayPal.com avbröts. Du får gärna fortsätta handla eller kontakta oss för hjälp.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
sv: Ett fel har uppstått i din betalning genom PayPal. Granska din varukorg och försök igen.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
sv: Din beställning är nästan klar! Fyll i följande uppgifter och klicka på "Fortsätt till kassan" för att slutföra köpet.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
sv: Din beställning är inte klar förrän du klickar på knappen "Skicka beställning" nedan. Ditt PayPal-konto kommer att debiteras för det belopp som anges ovan på din beställning. Du får en bekräftelse när din betalning är klar.

en: Checkout with PayPal.
sv: Kassa via PayPal.

en: Calculate shipping
sv: Beräkna fraktkostnad

en: Leave blank if shipping to a residence.
sv: Lämna tomt om försändelsen skickas till hemmet.

en: Order comments
sv: Kommentar för beställning

en: Special instructions or notes regarding your order.
sv: Speciella instruktioner eller anteckningar om din beställning.

en: Continue checkout
sv: Fortsätt till kassan

en: Error calculating shipping
sv: Fel vid beräkning av leverans

en: Ship to
sv: Leverera till

en: Bill to
sv: Skicka faktura till

en: Card
sv: Kort
