UC Payflow Pro (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Description
pt: Descrição

en: Overview
pt: Visão geral

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Schedule
pt: Agendar

en: User
pt: Usuário

en: Mode
pt: Modo

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Terms
pt: Termos

en: Send
pt: Enviar

en: Payment
pt: Pagamento

en: Order
pt: Pedido

en: Profile name
pt: Nome do perfil

en: Expiration
pt: Expiração

en: City
pt: Cidade

en: Approved
pt: Aprovado

en: Period
pt: Ponto

en: Schedules
pt: Agendamentos

en: Product
pt: Produto

en: Payment status
pt: Estado do pagamento

en: Recurring Payments
pt: Pagamentos recorrentes

en: Products
pt: Produtos

en: cancel
pt: cancelar

en: Contact phone number
pt: Número telefônico de contato

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Profiles
pt: Perfis

en: Authorization
pt: Autorização

en: Credit card payment declined: !text
pt: Pagamento com cartão de crédito foi negado

en: Order complete
pt: Pedido completo

en: Profile ID
pt: ID do perfil

en: You do not have any items in your shopping cart.
pt: Não há nenhum item em seu carrinho de compras.

en: Review order
pt: Revisar pedido

en: Review payment
pt: Rever pagamento

en: Submit order
pt: Enviar pedido

en: PayPal payment cancelled
pt: Pagamento por PayPal cancelado

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
pt: Paypal - pague sem compartilhar suas informações financeiras.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
pt: Finalizar os pedidos através do PayPal Express Checkout.

en: Express Checkout
pt: Pagamento expresso

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
pt: Ativar o formulário de seleção de entrega na página de revisão de pagamento.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
pt: Ativar a caixa de nome da empresa na página de revisão de pagamento.

en: Payment action
pt: Ação do pagamento

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
pt: Seu pedido não estará completo até que você clique no botão  "Enviar pedido" abaixo. Sua conta PayPal será debitada da quantia exibida acima, uma vez que seu pedido for efetuado. Você receberá uma confirmação assim que o pagamento for completado.

en: Checkout with PayPal.
pt: Pagamento pelo PayPal.

en: Calculate shipping
pt: Calcular o frete

en: Order comments
pt: Observações do pedido

en: Special instructions or notes regarding your order.
pt: Instruções especiais ou observações referentes seu pedido.

en: Continue checkout
pt: Continuar pagamento

en: Error calculating shipping
pt: Erro ao calcular custo de envio

en: Ship to
pt: Enviar para

en: Bill to
pt: Cobrar de

en: Add Schedule
pt: Adicionar agendamento

en: Site key
pt: Chave do site

en: Add Product
pt: Adicionar produto

en: Card
pt: Cartão
