UC Payflow Pro (6.x-1.4) - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Description
hu: Leírás

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Password
hu: Jelszó

en: Country
hu: Ország

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: Schedule
hu: Időzítés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Error
hu: Hiba

en: Mode
hu: Mód

en: Vendor
hu: Eladó

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Send
hu: Küldés

en: Payment
hu: Fizetés

en: Other
hu: Egyéb

en: Order
hu: Rendelés

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Expiration
hu: Lejárat

en: City
hu: Város

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Period
hu: Pont

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Schedules
hu: Ütemezések

en: Product
hu: Termék

en: Payment status
hu: Fizetés állapota

en: Recurring Payments
hu: Rendszeres kifizetések

en: Products
hu: Termékek

en: cancel
hu: mégsem

en: Contact phone number
hu: Kapcsolattartó telefon

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Profiles
hu: Profilok

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Order complete
hu: A rendelés befejeződött

en: Profile ID
hu: Profilazonosító

en: You do not have any items in your shopping cart.
hu: Nincs tétel a kosárban.

en: @method payment for @amount entered by @user.
hu: @user @amount összeget befizetett @method módon.

en: Review order
hu: Rendelés áttekintése

en: Review payment
hu: Fizetés áttekintése

en: Submit order
hu: Rendelés beküldése

en: PayPal payment cancelled
hu: PayPal fizetés visszavonva

en: PayPal Express Checkout
hu: PayPal Expressz Fizetés

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
hu: PayPal - fizetés az üzleti információk megosztása nélkül

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
hu: Megrendelések fizetése PayPal Expressz Fizetésen keresztül.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
hu: Fontos, hogy az Express Checkout felhasználók használjanak egy PayPal-os megerősített szállítási címet.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
hu: A szállításválasztó űrlap engedélyezése a Fizetési áttekintő oldalon.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
hu: A cégnév mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
hu: A telefonszám mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
hu: A megjegyzés mező engedélyezése a Rendelés áttekintése oldalon.

en: Payment action
hu: Fizetési művelet

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
hu: Hiba történt a paypalos fizetésénél. Újrapróbálás előtt érdemes áttekinteni a kosarat és a fizetés részleteit.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
hu: Közeledik a rendelés benyújtása! Töltse ki a következő adatokat és a vásárlás befejezéséhez kattintson a fizetés folytatására.

en: Checkout with PayPal.
hu: Fizetés PayPallal.

en: Calculate shipping
hu: Szállítási költség számítása

en: Leave blank if shipping to a residence.
hu: Hagyja üresen, ha a szállítás a lakcímre történik.

en: Order comments
hu: Megjegyzés a rendeléshez

en: Special instructions or notes regarding your order.
hu: A megrendelésével kapcsolatos speciális utasítások vagy megjegyzések.

en: Continue checkout
hu: Vásárlás folytatása

en: Error calculating shipping
hu: A szállítási költség kiszámítása közben hiba történt

en: Ship to
hu: Szállítási cím

en: Bill to
hu: Számlázási cím

en: Add Schedule
hu: Időzítés hozzáadása

en: Site key
hu: Webhelykulcs

en: API Credentials
hu: API kulcsok

en: Add Product
hu: Temék hozzáadása

en: Card
hu: Kártya
