UC Payflow Pro (6.x-1.5) - en to cs translation catalogue (61 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Description
cs: Popis

en: Overview
cs: Přehled

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: User
cs: Uživatel

en: Mode
cs: Režim

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Termíny

en: Send
cs: Poslat

en: Payment
cs: Platba

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Expiration
cs: Platnost do

en: City
cs: Město

en: Approved
cs: Schváleno

en: Credit card details
cs: Detaily platební karty

en: Schedules
cs: Plány

en: Product
cs: Produkt

en: Recurring Payments
cs: Opakující se platby

en: Products
cs: Produkty

en: cancel
cs: zrušit

en: Contact phone number
cs: Kontaktní telefonní číslo

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Profiles
cs: Profily

en: Order complete
cs: Objednávka dokončena

en: Profile ID
cs: ID profilu

en: You do not have any items in your shopping cart.
cs: Váš košík je prázdný.

en: Review order
cs: Přehled objednávky

en: Review payment
cs: Přehled platby

en: Submit order
cs: Odeslat objednávku

en: PayPal payment cancelled
cs: Platba prostřednictvím PayPal byla zrušena

en: PayPal Express Checkout
cs: Expresní platba přes PayPal

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
cs: PayPal - plaťte bez sdílení osobních finančních údajů.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
cs: Dokončit objednávku přes PayPal Express Checkout.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
cs: Pro uživatele expresních plateb je potřeba použít PayPalem ověřenou doručovací adresu

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
cs: Povolit zobrazení formuláře zpusobu dopravy na stránce Přehled platby.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole název společnosti na stránce Přehled platby.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole kontaktní telefonní číslo na stránce Přehled platby.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
cs: Zapnout pole textový komentář na stránce Přehled platby.

en: Payment action
cs: Platební operace

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
cs: V platbě PayPal se objevila chyba. Překontrolujte svůj košík a zkuste to znovu.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
cs: Vaše objednávka je téměř hotova. Pro dokončení objednávky prosím vyplňte následující údaje a klikněte na 'Pokračovat k pokladně'.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
cs: Vaše objednávka bude dokončena po kliknutí na tlačítko 'Odeslat objednávku' níže. Jakmile bude objednávka odeslána, bude z vašeho PayPal účtu stržena výše uvedená částka. Po provedení platby obdržíte potvrzení.

en: Checkout with PayPal.
cs: Platba prostřednictvím systému PayPal.

en: Calculate shipping
cs: Vypočítat poštovné

en: Leave blank if shipping to a residence.
cs: Nevyplňujte, pokud se jedná o přepravu do místa bydliště.

en: Order comments
cs: Komentáře k objednávce

en: Special instructions or notes regarding your order.
cs: Zvláštní pokyny nebo poznámky k vaší objednávce.

en: Continue checkout
cs: Pokračovat k pokladně

en: Error calculating shipping
cs: Chyba při výpočtu přepravy

en: Ship to
cs: Doručit na

en: Bill to
cs: Fakturovat na
