UC Payflow Pro (6.x-1.5) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Description
nl: Beschrijving

en: Overview
nl: Overzicht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Update
nl: Bijwerken

en: Schedule
nl: Inplannen

en: User
nl: Gebruiker

en: Mode
nl: Modus

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Terms
nl: Termen

en: Send
nl: Versturen

en: Payment
nl: Betaling

en: Order
nl: Volgorde

en: Profile name
nl: Profielnaam

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: City
nl: Plaats

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Period
nl: Punt

en: Credit card details
nl: Creditcardgegevens

en: Schedules
nl: Planning

en: Payment status
nl: Betaalstatus

en: Recurring Payments
nl: Terugkerende bijdrages

en: Products
nl: Producten

en: cancel
nl: annuleren

en: Contact phone number
nl: Telefoonnummer contactpersoon

en: Ubercart - payment
nl: Ubercart - betaling

en: Profiles
nl: Profielen

en: Authorization
nl: Autorisatie

en: Order complete
nl: Bestelling voltooid

en: Profile ID
nl: Profiel-ID

en: You do not have any items in your shopping cart.
nl: Uw winkelwagen is leeg.

en: Review order
nl: Bestelling controleren

en: Review payment
nl: Betaling herzien

en: Submit order
nl: Bestelling bevestigen

en: PayPal payment cancelled
nl: Paypal-betaling geannuleerd

en: PayPal Express Checkout
nl: Afrekenen met PayPal Express

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
nl: PayPal - betaal zonder uw financiele informatie te delen.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
nl: Voltooi bestellingen via PayPal Express Checkout.

en: These settings are specifically for the alternate checkout system offered by Express Checkout.<br>To enable this on your site, you must enable the corresponding cart pane in the <em>Cart settings</em> menu.
nl: Deze instellingen zijn specifiek voor het  betaalsysteem van Express Checkout.<br>Om dit te activeren, moet het bijbehorende venster in het menu <em>Cart settings</em> worden ingeschakeld.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
nl: Draag Express Checkout op om gebruikers een door PayPal goedgekeurd verzendadres in te voeren.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
nl: Activeer het transportformulier op het betalingscontrolescherm.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
nl: Activeer het veld bedrijfsnaam op het betalingscontrolescherm.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
nl: Activeer het veld telefoonnummer  op het betalingscontrolescherm.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
nl: Activeer het veldcommentaar op het betalingscontrolescherm.

en: Payment action
nl: Betaal actie

en: Your PayPal.com payment was cancelled. Please feel free to continue shopping or contact us for assistance.
nl: Uw PayPal-betaling is geannuleerd. Gaat u verder met winkelen of neem voor hulp met onze klantenservice contact op.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
nl: Er is een fout opgetreden met uw Paypal-betaling. Controleer uw kaartnummer in probeer opnieuw.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
nl: Uw bestelling is bijna voltooid. Vul de volgende gegevens in en klik op 'Doorgaan naar Afrekenen' om de bestelling te voltooien.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
nl: Uw bestelling is niet voltooid totdat u hieronder op 'Bestelling bevestigen' heeft geklikt. Na bevestiging wordt uw Paypal account voor het bedrag hierboven gecrediteerd. U ontvangt een bevestiging zodra de betaling is voltooid.

en: Checkout with PayPal.
nl: Afrekenen met Paypal.

en: Calculate shipping
nl: Bereken transportkosten

en: Leave blank if shipping to a residence.
nl: Leeglaten indien u verzend naar een privé adres.

en: Order comments
nl: Opmerkingen bij de bestelling

en: Special instructions or notes regarding your order.
nl: Specefieke instructies aangaande uw bestelling.

en: Continue checkout
nl: Doorgaan met afrekenen

en: Error calculating shipping
nl: Fout bij berekening transportkosten

en: Ship to
nl: Verzend naar

en: Bill to
nl: Factuur naar

en: Add Schedule
nl: Planning toevoegen

en: Complete Sale
nl: Verkoop Voltooien

en: For Express Checkout, you need to !cp_link and !wpp_link.
nl: Voor Express Checkout, moet u !cp_link en !wpp_link.

en: Error message from PayPal:<br>!message
nl: Foutmelding van PayPal:<br>!message

en: Card
nl: Kaart
