UC Payflow Pro (6.x-1.1) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Username
da: Brugernavn

en: Description
da: Beskrivelse

en: Overview
da: Overblik

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Schedule
da: Planlægning

en: User
da: Bruger

en: Mode
da: Tilstand

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Terms
da: Ord

en: Payment
da: Betaling

en: Order
da: Rækkefølge

en: Profile name
da: Profilnavn

en: Expiration
da: Udløb

en: City
da: By

en: Approved
da: Godkendt

en: Period
da: Periode

en: Product
da: Produkt

en: Recurring Payments
da: Tilbagevendende betaling

en: Products
da: Produkter

en: cancel
da: fortryd

en: Contact phone number
da: Kontakt på telefonnr.

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Profiles
da: Profiler

en: Authorization
da: Godkendelse

en: Order complete
da: Ordre gennemført

en: Profile ID
da: Profil ID

en: You do not have any items in your shopping cart.
da: Du har ingen varer i din indkøbskurv.

en: Review order
da: Gennemgå ordre

en: Review payment
da: Gennemse betaling

en: Submit order
da: Send ordre

en: PayPal payment cancelled
da: PayPal betaling annulleret

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
da: PayPal - betal uden at dele økonomisk information.

en: Complete orders through PayPal Express Checkout.
da: Færdiggør ordre via PayPal Express Checkout.

en: These settings are specifically for the alternate checkout system offered by Express Checkout.<br>To enable this on your site, you must enable the corresponding cart pane in the <em>Cart settings</em> menu.
da: Disse indstillinger er specifikt for det alternative checkout-system udbudt af Express Checkout.<br>For at muliggøre dette på dit websted, skal du aktivere det tilsvarende indkøbskurv-felt i <em> indkøbskurv-indstillinger</em> menu.

en: Require Express Checkout users to use a PayPal confirmed shipping address.
da: Kræver at Express Checkout brugere benytter en PayPal bekræftet leveringsadresse.

en: Enable the shipping select form on the Review payment page.
da: Aktiver forsendelseformular på Gennemse ordre siden.

en: Enable the company name box on the Review payment page.
da: Aktiver firmanavneboks på Gennemse ordre siden.

en: Enable the contact phone number box on the Review payment page.
da: Aktiver kontakt telefonnr. boks på Gennemse ordre siden.

en: Enable the comment text box on the Review payment page.
da: Aktiver kommentar tekstboks på Gennemse ordre siden.

en: Payment action
da: Betalingshandling

en: Your PayPal.com payment was cancelled. Please feel free to continue shopping or contact us for assistance.
da: Din PayPal.com betaling er blevet slettet. Du er velkommen til at fortsætte med shopping eller kontakte os for at få hjælp.

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
da: Der opstod en fejl i din PayPal betaling. Gennemgå venligst din indkøbskurv, og prøv igen.

en: Your order is almost complete!  Please fill in the following details and click 'Continue checkout' to finalize the purchase.
da: Din ordre er næsten færdig! Udfyld venligst nedenstående oplysninger og klik på 'Fortsæt checkout' for at afslutte købet.

en: Your order is not complete until you click the 'Submit order' button below. Your PayPal account will be charged for the amount shown above once your order is placed. You will receive confirmation once your payment is complete.
da: Din ordre er først gennemført, når du trykker på 'Send ordre' knappen nedenfor. Beløbet vist ovenfor vil blive hævet på din PayPal konto, så snart din ordre er modtaget. Du modtager bekræftelse, så snart betalingen er gennemført.

en: Checkout with PayPal.
da: Checkout med PayPal.

en: Calculate shipping
da: Beregn forsendelsesomkostninger

en: Leave blank if shipping to a residence.
da: Udfyldes ikke, hvis der leveres til en privatadresse.

en: Order comments
da: Ordrekommentarer

en: Special instructions or notes regarding your order.
da: Specielle instruktioner eller bemærkninger vedrørende din ordre.

en: Continue checkout
da: Fortsæt til kassen

en: Error calculating shipping
da: Der opstod en fejl ved beregningen af leveringsomkostningerne.

en: Ship to
da: Send til

en: Bill to
da: Send regning til

en: Site key
da: Nøgle

en: Card
da: Kort
