PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Options
cs: Možnosti

en: days
cs: dny

en: Price
cs: Cena

en: Customer
cs: Zákazník

en: here
cs: zde

en: Product
cs: Produkt

en: years
cs: roky

en: weeks
cs: týdny

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: A payment has been accepted.
cs: Platba byla přijata.

en: Tax
cs: Daň

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
cs: Přijetí IPN z URL pro objednávku @order_id. <pre>@debug</pre>

en: IPN attempted with invalid order ID.
cs: IPN se pokousil s nesprávným ID objednávky.

en: IPN attempted for non-existent order.
cs: IPN se pokousil o neexistující objenávku.

en: IPN transaction verified.
cs: IPN transakce ověřena.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
cs: PayPal zrušil obrat a vrátil !amount !currency na Váš účet.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
cs: ID PayPal transakce: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
cs: Zamítli jste zákazníkovu platbu.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
cs: Autorizace se nezdařila a nemůže být zaznamenána.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
cs: Zákazníkův pokus o platbu bankovním převodem selhal.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
cs: Platba čeká v systému PayPal: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
cs: PayPal vrátil platbu!

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
cs: Plaba byla systémem PayPal vrácena: @reason

en: The authorization has been voided.
cs: Autorizace byla zrušena.

en: IPN transaction failed verification.
cs: IPN transakci se nepodařilo ověřit.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
cs: Nepodařilo se ověřit IPN transakci pro tuto objednávku.

en: Image preview
cs: Náhled obrázku

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
cs: Platba @amount @currency byla odeslána přes PayPal.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
cs: PayPal IPN ohlásilo platbu @amount @currency.

en: IPN failed with HTTP error @error, code @code.
cs: Chyba IPN - HTTP chyba @error, kód @code.
