PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: register
da: registrér

en: Default:
da: Standard:

en: Options
da: Valg

en: days
da: dage

en: Successful payment URL
da: URL til gennemført betaling

en: Price
da: Pris

en: Customer
da: Kunde

en: here
da: her

en: Product
da: Produkt

en: Cancel payment URL
da: URL ved annullering af betaling

en: years
da: år

en: weeks
da: uger

en: Order ID
da: Ordre ID

en: A payment has been accepted.
da: En betaling er accepteret.

en: Subscription options
da: Indstillinger for abonnement

en: Tax
da: Skat

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
da: Modtager IPN på URL for ordren @order_id. <pre>@debug</pre>

en: IPN attempted with invalid order ID.
da: IPN forsøgt med ugyldigt ordre ID.

en: IPN attempted for non-existent order.
da: IPN forsøgt for en ikke-eksisterende ordre.

en: IPN transaction verified.
da: IPN transaktion godkendt.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
da: PayPal har annulleret tilbageførslen og returneret !beløb !valuta til din konto.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
da: PayPal transaktions ID: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
da: Du har afvist at modtage kundens betaling.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
da: Autorisationen mislykkedes og kan ikke gennemføres.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
da: Kundens forsøg på bankoverførsel mislykkedes.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
da: Betalingen afventer ved PayPal: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
da: PayPal har tilbageført en betaling!

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
da: Betalingen er blevet tilbageført af PayPal: @reason

en: The authorization has been voided.
da: Autorisationen er annulleret.

en: IPN transaction failed verification.
da: IPN transaktion blev ikke godkendt

en: An IPN transaction failed verification for this order.
da: En IPN transaktion kunne ikke verificeres for denne ordre.

en: Image preview
da: Forhåndsvisning

en: Buy Now
da: Køb nu

en: Custom text
da: Tilpasset tekst

en: payment settings
da: indstillinger for betaling

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
da: Betaling af @amount @currency indsendes via PayPal.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
da: PayPal IPN registrerede en betaling på @amount @currency.

en: IPN failed with HTTP error @error, code @code.
da: IPN mislykkedes med HTTP fejlen @error, kode @code.
