PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: register
it: registra

en: Options
it: Opzioni

en: days
it: giorni

en: Price
it: Prezzo

en: Customer
it: Cliente

en: here
it: qui

en: months
it: mesi

en: Product
it: Prodotto

en: years
it: anni

en: weeks
it: settimane

en: Order ID
it: ID ordine

en: A payment has been accepted.
it: Un pagamento è stato accettato.

en: Tax
it: Imposta

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
it: Ricezione di IPN a URL per l'ordine @order_id. <pre>@debug</pre>

en: IPN attempted with invalid order ID.
it: Tentato IPN (Notifica Immediata del Pagamento) con ID ordine non valido.

en: IPN attempted for non-existent order.
it: Tentato IPN (Notifica Immediata del Pagamento) per un ordine non esistente.

en: IPN transaction verified.
it: Transazione IPN (Notifica Immediata del Pagamento) verificata.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
it: PayPal ha annullato la revoca ed ha restituito al tuo conto !amount !currency.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
it: ID transazione PayPal: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
it: Hai negato il pagamento del cliente.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
it: L'autorizzazione è fallita e non può essere presa.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
it: Il tentato pagamento del cliente da una banca è fallito.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
it: Il pagamento è in sospeso su PayPal: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
it: PayPal ha revocato un pagamento!

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
it: Il pagamento è stato rivisto da PayPal: @reason

en: The authorization has been voided.
it: L'autorizzazione è stata evacuata.

en: IPN transaction failed verification.
it: La transazione IPN (Notifica Immediata del Pagamento) ha fallito la verifica.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
it: Una transazione IPN (Notifica Immediata del Pagamento) ha fallito la verifica per questo ordine.

en: Image preview
it: Anteprima dell'immagine

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
it: Pagamento di @amount @currency inviato tramite PayPal.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
it: PayPal IPN ha riferito di un pagamento di @amount @currency.

en: IPN failed with HTTP error @error, code @code.
it: IPN non riuscito per errore HTTP @error, codice @code.
