PayPal Buttons for Ubercart (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: register
nl: inschrijven

en: Options
nl: Opties

en: days
nl: dagen

en: Price
nl: Prijs

en: Customer
nl: Klant

en: here
nl: hier

en: months
nl: maanden

en: years
nl: jaren

en: weeks
nl: weken

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: A payment has been accepted.
nl: Een betaling is geaccepteerd.

en: Tax
nl: BTW

en: Receiving IPN at URL for order @order_id. <pre>@debug</pre>
nl: Ontvangen IPN op URL voor bestelling @order_id. <pre>@debug</pre>

en: IPN attempted with invalid order ID.
nl: IPN-poging met fout bestelling-ID.

en: IPN attempted for non-existent order.
nl: IPN-poging voor niet bestaande bestelling.

en: IPN transaction verified.
nl: IPN transactie geverifieerd.

en: PayPal has cancelled the reversal and returned !amount !currency to your account.
nl: PayPal heeft de terugboeking geannuleerd en !amount !currency naar uw account geretourneerd.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
nl: PayPal transactiecode: @txn_id

en: You have denied the customer's payment.
nl: U heeft de betaling van de klant geweigerd.

en: The authorization has failed and cannot be captured.
nl: De autorisatie is mis gegaan en kan niet worden vastgelegd.

en: The customer's attempted payment from a bank account failed.
nl: De betaalpoging van een klant via bank is niet voltooid.

en: Payment is pending at PayPal: @reason
nl: Betaling staat in de wachtrij bij PayPal: @reason

en: PayPal has reversed a payment!
nl: PayPal heeft uw betaling geretourneerd!

en: Payment has been reversed by PayPal: @reason
nl: PayPal heeft de betaling teruggedraaid: @reason

en: The authorization has been voided.
nl: De autorisatie is vermeden.

en: IPN transaction failed verification.
nl: IPN-transactie-verificatie niet gelukt.

en: An IPN transaction failed verification for this order.
nl: Een IPN transactie voor deze bestelling kan niet geverifieerd worden.

en: Image preview
nl: Voorbeeldafbeelding

en: Button style
nl: Knopstijl

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: payment settings
nl: betalingsinstellingen

en: Payment of @amount @currency submitted through PayPal.
nl: Betaling van @currency @amount ingevoerd via PayPal.

en: PayPal IPN reported a payment of @amount @currency.
nl: PayPal IPN meldt een betaling van @currency @amount.

en: IPN failed with HTTP error @error, code @code.
nl: IPN mislukt met HTTP error @error, code @code.
